ADRES E-MAIL: [javascript protected email address]

MANAGEMENT: +48 517 801 487

XVII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „Kopalniak” 2015 w Wałbrzychu!XVII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „Kopalniak” 2015 w Wałbrzychu!XVII Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „Kopalniak” 2015 w Wałbrzychu!
paź
19
2015

Kolejny październikowy weekend tj. 16-18.10 mieliśmy wielką przyjemność spędzić w Wałbrzychu! Odbyła się tam XVII edycja Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej, pod nową nazwą „Kopalniak” (dawna Przewałka).

Trwający dwa dni, wałbrzyski festiwal kabaretu odbył się w tym roku w malowniczym miejscu jakim jest Stara Kopalnia Wałbrzych. Jest to przyjemny dla oka kompleks w którym znajduje się Wałbrzyski Ośrodek Kultury wraz z Salą koncertową, Hotel, Muzeum Starej Kopalni i wiele innych atrakcji.

Sam „Kopalniak” trwający przez sobotę i niedziele rozłożony został na część konkursową i dwa występy laureatów i gwiazd wieczoru. Konkurs odbył się w sobotę o 10, co nie obeszło się bez echa wśród kabareciarzy. Sami również nawiązywaliśmy do tego tematu podczas naszego występu. Większość uczestników po raz pierwszy występowała w sobotę o tej porze. Można powiedzieć że godz. 10 w sobotę to jeszcze noc! Mimo to wszyscy występujący stanęli na wysokości zadania!

Podczas sobotniej wieczornej gali wystąpił laureat nagrody Grand Prix, laureat nagrody za osobowość sceniczną i gwiazda wieczoru Kabaret Nowaki. Grand Prix jury przyznało Kabaretowi Czołówka Piekła z Poznania, zaś osobowość sceniczną otrzymał jednoosobowy Kabaret Sakreble ze Zduńskiej Woli.

W niedziele gwiazda wieczoru był Kabaret Młodych Panów oraz przyznano również dwie nagrody. I tutaj najmilsza dla nas informacja! Nagroda Publiczności oraz Nagroda Organizatora XVII Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „Kopalniak” 2015 trafiły do Kabaretu Trzecia Strona Medalu z Polski! A dokładniej to z różnych miejsc Polski, w zależności od daty w kalendarzu.

Cieszymy się niezmiernie z tak dużego wyróżnienia! Była to nasza pierwsza wizyta na Giełdzie Kabaretowej, jak i w samym Wałbrzychu i od razu tak duże wyróżnienie. Wałbrzyszanie, Dziękujemy!!!! Dzięki temu wstąpiliśmy w Niedziele po raz drugi przed wałbrzyską publicznością! Ten występ i tą publikę zapamiętamy na długo!

Dziękujemy i pozdrawiamy publiczność, organizatorów i cały Wałbrzych!

Category: Uncategorized • Author: tsmkabaret • 2015-10-19 Tags: Antoni Gorgoń GruchakabaretKabaret Czołówka Piekłakabaret Trzecia Strona MedaluKopalniakKraków kabaretmłode kabaretymłody kabaretNagroda Publiczności KopalniakPrzewałkaTrzecia Strona MedaluWałbrzychWałbrzych kabaretwystęp kabaretowyzamów występzamów występ kabaretu
tsmkabaret