ADRES E-MAIL: [javascript protected email address]

MANAGEMENT: +48 517 801 487

14 Dąbrowska Ściema Kabaretowa „Debeściak” 2016!14 Dąbrowska Ściema Kabaretowa „Debeściak” 2016!14 Dąbrowska Ściema Kabaretowa „Debeściak” 2016!
mar
18
2016

W dniach 10-13.03.2016 r. w Dąbrowie Górniczej odbyło się kolejne święto kabaretu, czyli  już 14 Dąbrowska Ściema Kabaretowa „Debeściak”. Jest to impreza organizowana przez Kabaret DNO i co roku podporządkowana innemu tematowi przewodniemu. W tym roku „Debeściak” nazwany został „14 Zjazdem DŚK”. Tematem przewodnim był PRL! Dla nas było to pierwsze doświadczenie z tym festiwalem! Aby wziąć udział w konkursie dąbrowskiej ściemy trzeba otrzymać specjalne zaproszenie. W tym roku przyszedł czas abyśmy i my, po raz pierwszy, takie zaproszenie dostali. Tym bardziej się cieszymy, iż organizatorzy uważają że zapraszają co roku najlepsze młode kabarety roku zeszłego! Warto też wspomnieć, że jury na „Debeściaku” to 700 osobowa publiczność, zebrana we wielkim i pięknym Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie!

Mimo, iż festiwal trwał od czwartku do niedzieli, dla nas zaczął się w sobotę występem w konkursie. Wzięło w nim udział łącznie 7 podmiotów a na koniec gwiazdą wieczoru był Kabaret Amatorski ADI, Władysława Sikory. Oprócz prezentacji scenicznych, dodatkową konkurencją był film o tematyce PRL, puszczany po wstępie każdego konkursowego kabaretu! I tu czapki z głów dla dąbrowskiej publiczności, całość potrwała ponad 7 godzin, a oni cały czas się świetnie bawili. Po konkursie odbyło się głosowanie publiczności i ogłoszenie wyników na bankiecie. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany,  dlatego też nie było dla nas zakoszeniem że na podium się nie znaleźliśmy. Mimo to dostaliśmy sporo głosów od debeściakowej publiczności. Największym jednak zaskoczeniem dla nas było ogłoszenie wyników w konkurencji Film o PRL-u! Okazało się, że to właśnie my otrzymaliśmy nagrodę za Najlepszy FILM tegorocznego „Debeściaka”! Radość tym większa, że to nasz pierwszy film w dotychczasowej przygodzie z kabaretem!  A oto nasza „superprodukcja” o PRL-u!

W niedzielę, podczas gali finałowej „Debeściaka”, dobyło się wręczenie nagród, występy laureatów i gwiazdy wieczoru. Wszystko poprowadził pan Piotr Bałtroczyk! Odebraliśmy naszą nagrodę i wróciliśmy szczęśliwi do domu. Tak zakończyła się dla nas 14 Dąbrowska Ściema Kabaretowa!

Do tej pory jesteśmy pod wrażeniem organizacji, przygotowania całej PRL-owskiej otoczki festiwalu, wielkiej sali, świetnej publiczności i kabaretowego klimatu całego „Debeściaka”! Jest to festiwal w którym najważniejszy jest kabaret! Jesteśmy wdzięczni niezmiernie za zaproszenie, docenienie naszej „superprodukcji” i za świetne przyjęcie przez publiczność! Możemy śmiało powiedzieć że był to najlepszy festiwal na jakim byliśmy! Oby do zobaczenia jeszcze kiedyś w Dąbrowie!

Debesciak_2016_konkurs (35)
Debesciak_2016_konkurs (30)
Debesciak_2016_konkurs (31)
Debesciak_2016_konkurs (36)
Debesciak_2016_konkurs (37)
Debesciak_2016_konkurs (44)
Category: Uncategorized • Author: tsmkabaret • 2016-03-18 Tags: 14 dąbrowska ściema kabaretowaAntoni Gorgoń GruchaDebeściakdebeściak 2016kabaretKabaret Dąbrowa Górniczakabaret Trzecia Strona MedaluKabaret Trzecia Strona Medalu Dąbrowa GórniczaKabaret Trzecia Strona Medalu DebeściakKrakówKraków kabaretmłode kabaretymłody kabaretNajlepszy Film Debeściak 2016Trzecia Strona Medaluwystęp kabaretowyzamów występzamów występ kabaretu
tsmkabaret