Patronat medialny

Dodano: 17-02-2015 o godz. 19:11

 

 

 width=

 

UJOT FM jest radiem internetowym Uniwersytetu Jagiellońskiego, tworzonym przez 132 studentów… ale nie tylko dla studentów. Dokładają bowiem wszelkich starań, by w ich ramówce każdy słuchacz znalazł coś dla siebie. Poza najświeższymi informacjami z Krakowa, Polski i całego świata proponują prawdziwe zatrzęsienie audycji autorskich, poświęconych zarówno zagadnieniom naukowym, jak i rozrywkowym. Tak politycznym, jak i sportowym. A dodatkowo, prowadzą słuchaczy przez najróżniejsze gatunki muzyczne, przeplatając je soczystymi, rockowymi solówkami, będącymi największą siłą radia.

Od listopada 2015 Ujot FM została oficjalnym partnerem medialnym naszej cyklicznej imprezy „Kabaretowa PrzeglądARKA”. Raz w miesiącu pojawiamy się w audycjach kabaretowych „Między skeczami” i „Kąsek Żartu” prowadzonych przez Karinę Kąsek.

Współpraca – listopad 2015r.

 

 width=

 

LubieKabaret.pl – to nowy polski portal kabaretowy. Najświeższe informacje z kabaretowego świata, kulisy festiwali,

a także obszerne fotoreportaże. W portalu znajduje się także obszerna baza kabaretów, stand-uperów oraz grup improwizacyjnych, a do tego wywiady, felietony, autorskie materiały wideo i mnóstwo skeczów zarówno gwiazd kabaretu jak i debiutantów. Dla fanów kabaretu portal przygotował wykaz nadchodzących wydarzeń kabaretowych, ciekawostki i konkursy. Tu są kabarety!

Współpraca – marzec 2015r.

 

p.medialny kabarety.tworzymyhistorie

Portal Kabarety.TworzymyHistorie -Największa strona internetowa poświęcona polskiej scenie kabaretowej. Na stronie zamieszczone są skecze najlepszych polskich kabaretów, a także debiutujących grup. Ponadto portal zawiera najświeższe informacje ze świata kabaretu oraz bogate galerie zdjęć, wywiady i materiały wideo z kulis występów i festiwali.

Współpraca – grudzień 2014r.

 

Logo BUDA

 

Klub BUDA – to miejsce z ogromnymi tradycjami i wspaniałą historią. Powstał on w październiku 1956 r., na fali „odnowy”, w Domu Studenckim „Bratniak” Wyższej Szkoły Rolniczej. Przez wiele lat klub był ośrodkiem działalności kulturalnej braci studenckiej. Tu działał teatrzyk małych form „Rezonans”, „Klub Piosenki” oraz sławny na całą Polskę kabaret „Pod Budą”. W roku 1972, na V Festiwalu Kultury Studenckiej Klub „BUDA” zdobył I miejsce w konkursie Czerwonej Róży na najlepszy klub studencki w Polsce.Kabaret „Pod Budą” na FAMIE 72 brawurowo zdobywa I miejsce i „Trójząb Neptuna”, a Konkurs Piosenki Studenckiej w Krakowie wygrywa i zostaje laureatem I nagrody student Wydziału Leśnego – Wacław Mastyk Obecnie, za sprawą starań działaczy Stowarzyszenia Wychowanków Uniwersyteckich Studiów Rolniczych oraz wsparcia ze strony Uniwersytetu Rolniczego klub został gruntownie wyremontowany, dzięki czemu zyskał nowoczesny wystrój, a w jego ściany tchnięto nowe życie.

Dzisiaj klub stanowi miejsce integracyjne, gdzie spotykają się ludzie wielu pokoleń. Łączy on w sobie nowoczesne spojrzenie na klub studencki z osiągnięciami kultury studenckiej lat 70. ubiegłego wieku. Jest to miła knajpka, idealna do spotkań towarzyskich, gdzie w miłej atmosferze można pochylić się nad kuflem piwa lub filiżanką kawy czy herbaty. To miejsce stworzone do organizacji wszelkiego typu spotkań towarzyskich, poczynając od imprez studenckich, poprzez zjazdy rocznikowe absolwentów, aż do spotkań klubów i stowarzyszeń. Serdecznie zapraszamy!

Współpraca – maj 2014r.

 

arka_logo

Klub ARKA – Klub Akademicki „ARKA” jest spadkobiercą wielce zasłużonego i znanego w środowisku akademickim Studenckiego Klubu „BUDA”, który powstał na fali „odnowy” po październiku 1956 w Domu Studenckim Wyższej Szkoły Rolniczej przy obecnej ulicy Jabłonowskich. Gdy w Domu Studenckim przy ul. Jabłonowskich rozpoczął się remont „BUDA” przestał istnieć. Staraniami nieżyjącego już Rektora prof. dr hab. Tadeusza Wojtaszka w 1983 r. został oddany do użytku Klub Akademicki „ARKA”. Klub zmienił całkowicie oblicze – uzyskał wysoki standard. Umiejscowiony w wielkim kompleksie akademickim Uniwersytetu Rolniczego przy Al. 29 Listopada 50, jest „pod ręka” niezliczonej ilości studentów i pracowników Uniwersytetu. W klubie znajduje się sala widowiskowa, sala klubowa, kawiarnia serwująca napoje i przekąski. . Obecnie Klub Akademicki „ARKA” jest centrum kulturalnej działalności całej społeczności akademickiej. Kierownictwo Klubu „ARKA” wspierane przez Radę Programową (złożoną w głównej mierze za studentów) oraz Władze Uniwersytetu Rolniczego chce wspomagać i wspomaga działania wszelkich uczelnianych grup artystycznych. Kierownictwo Klubu wraz z Radą Programową aranżują koncerty i spektakle z udziałem znanych artystów i zespołów muzycznych, organizują dyskoteki czy inne formy rozrywki masowej. Klub „ARKA” przy walnym współudziale Samorządu Studenckiego organizuje wspaniałe Juwenalia w maju, a jesienią na początku roku akademickiego spotkania z nowymi studentami, tak zwane „Dni Beana”. Sztandarową imprezą kulturalną jest Międzywydziałowy Turniej Artystyczny o Puchar Przechodni Prorektora ds. Dydaktycznych i Studenckich UR…

Współpraca – maj 2014r.

 

 width=

Centrum Kultury Studenckiej – ma przede wszystkim inicjować, szerzyć i propagować wartości kulturalne w środowisku akademickim Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, jak również stworzył płaszczyznę kulturową dla realizacji planów, projektów i wydarzeń o charakterze kulturalnym dla środowisk twórczych Krakowa, Małopolski, oraz innych zainteresowanych współpracą kulturową.

Rozumie się przez to inicjowanie imprez mających wymiar wartości estetycznych, których zadaniem jest uwrażliwienie młodych ludzi na świat kultury oraz wzbudzanie potrzeby zaangażowania się środowiska akademickiego i promocję Uniwersytetu Rolniczego. Ponadto Centrum Kultury Studenckiej ma za zadanie współtworzyć wizerunek Uniwersytetu Rolniczego, jako Uczelni dbającej i propagującej wartości humanistyczne, etyczne oraz kulturowe.

Współpraca – maj 2014r.

 

 

p.medialny IFKA

 

IFKA – Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych( IFKA) tworzą młodzi, aktywni ludzie. Starają się działać twórczo, „wyciskać z Krakowa” jak najwięcej,  tak aby każdy dzień przynosił coś niezwykłego…

Działają razem od kilku lat. Realizują przedsięwzięcia w  różnych obszarach kultury i w różnych instytucjach na terenie miasta Kraków i Małopolski. Od wystaw artystycznych po koncerty, spektakle teatralne. IFKA współpracuje z Centrum Kultury Rotunda oraz Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Pomaga podczas koncertów, festiwali, imprez tanecznych tj. Festiwal PAKA, Konfrontacje Kabaretowe, Krakowska Scena Kabaretowa, Festiwal Jazz Juniors, Juwenalia Krakowskie, Cykl „Tańcząc przez epoki”. Można śmiało powiedzieć, że poprzez wielokierunkowe działania artystyczne członkowie stowarzyszenia zbliżyli się do siebie i dojrzeli do pewnego etapu. Postanowili zalegalizować ten „Kulturalny Związek”  zakładając Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych IFKA

Współpraca – październik 2014r.

 

p.medialny kulturatka

Portal Kulturatka.pl – powstał w 2002 roku jako inicjatywa mająca na celu dotarcie do studentów i ułatwienie im kontaktów z życiem kulturalnym Krakowa. Początkowo działała jako lista mailingowa informująca o promocjach teatralnych. 10 maja 2004 roku zaczęła działać strona internetowa www.kulturatka.pl, która miała dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Wiosną 2006 roku Kulturatka odrobinę zmieniła swoje oblicze – ruszyła nowa strona. Z kolei pierwszego dnia wiosny 2010 roku światło dzienne ujrzała nowa odsłona wizualna naszego serwisu – jeszcze bardziej nowoczesna, przejrzysta i przyjazna dla czytelników.

Jesienią 2011 powstał nowy dział SUBIEKTYWNIE w którym redakcja dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat najciekawszych spektakli, koncertów, filmów i książek. Te kilka lat systematycznego rozwoju działalności, nawiązywania nowych współpracy oraz intensywnej działalności promocyjnej zaowocowały obecnym kształtem Kulturatki.

Współpraca – październik 2014r.